• GRATIS BEZORGING VANAF €75
  • BETAAL ZOALS JE WILT, vooraf of achteraf
  • SINDS 1962 VOOR SPORTCLUBS & PARTICULIEREN
  • COMPLEET ASSORTIMENT VOOR JOUW SPORT
Advies nodig? bel: 0314-325624
Swipe to the left

Informatie over veldvoetballen

30 maart 2017

In deze blog wordt informatie gegeven over veldvoetballen. Er wordt informatie gegeven over de aspecten:

  • Materialen
  • Merken
  • Verschillende maten en gewichten
  • Luchtdruk
  • Reparatie

Materialen

Een veldvoetbal is opgebouwd in 3 onderdelen namelijk een binnenbal, binnenlaag en buitenlaag. De binnenbal zorgt voor het balgevoel bij voetballers en is ook essentieel voor de mate van stuitering. Over het algemeen is de binnenbal gemaakt van latex.

De binnenlaag kent verschillende materialen maar katoen is het meest voorkomende materiaal hiervoor. Ook kan een binnenlaag uit meerdere lagen bestaan.

De buitenlaag bestaat uit PU of PVC materiaal. PU is het meest voorkomende materiaal en is een afkorting voor PolyUtheraan. PU materiaal is te omschrijven als imitatieleer en is soms bijna niet te onderscheiden van echt leer. Dit materiaal is daarnaast ook waterafstotend. De afkorting PVC staat voor PolyVinylChloride en is te omschrijven als kunststof.

Merken

In het assortiment van KWD Sport B.V. zitten verschillende bekende merken voor het product voetballen. Dit zijn de merken:

  • Adidas
  • Derbystar
  • Erima
  • Jako
  • KWD

Deze merken worden ook op professioneel niveau gebruikt. Zo is Derbystar het vaste merk voor de Eredivisie in het jaar 2016/2017 en worden Adidas voetballen gebruikt voor de Champions League. Het huismerk KWD beschikt over een eigen productie om voetballen te ontwikkelen.

Verschillende maten en gewichten

In de onderstaande tabel valt af te lezen bij welke leeftijdscategorie welke maat voetbal en gewicht toegepast dient te worden vanaf volgend seizoen 2017/2018:

Leeftijdscategorie

Maat

Gewicht

A-junioren + B-junioren + meisjesjunioren 16-19 jaar

Maat 5

Minimaal 420 gram

Maximaal 450 gram

C-junioren + D-pupillen, meisjesjunioren 13-16 jaar

Maat 5

Minimaal 320 gram

Maximaal 370 gram

E-pupillen + F pupillen 11-12 jaar

Maat 5

Minimaal 290 gram

Maximaal 320 gram

F-pupillen 8-10 jaar

Maat 4

290 gram

Kabouters 6-7 jaar

Maat 3

290 gram

Naast andere maten en gewichtsklasse van de voetballen vinden er ook nog andere veranderingen plaats in het jeugdvoetbal met ingang van seizoen 2017/2018. Lees hier meer over in onze blog Aanpassingen jeugdvoetbal vanuit KNVB.

Luchtdruk

Luchtdruk wordt in de vorm van bars gemeten. Per voetbal is het afhankelijk hoeveel bar in een bal moet. De richtlijnen hiervoor liggen tussen de 0,6 tot 1,0 bar. Soms staat de maximale toegestane luchtdruk/bar ook vermeld op de bal.

Reparatie

Wanneer een (voet)bal bijvoorbeeld lek is of een andere vorm van slijtage heeft kan dit vaak nog gerepareerd worden. Dit vergt meestal wel een professionele aanpak en kan dus niet zo maar thuis gerepareerd worden. KWD Sport voorziet daarom ook in de dienst om (voet)ballen te repareren.

Bent u geïnteresseerd in voetballen? Bekijk dan het assortiment van KWD Sport op:

Logo
Houtmolenstraat 23
NL - 7008 AP Doetinchem
Tel.: (+31) (0) 314 – 325624
E-mail: kwd@kwd.nl
Internet: www.kwd.nl
IBAN: NL79 RABO 0314305114
IBAN: NL28 INGB 0001078253
KvK nummer: 09146504
BTW nummer: NL 8139.37.607.B01





Doetinchem, 9 februari 2026

Beste bezoeker,

Welkom in onze webshop. Als u hier de laatste tijd vaker bent geweest dan heeft u ongetwijfeld al gezien dat KWD Sport B.V. gaat stoppen.

Officieel is dat per 1 maart 2026 maar onze webshop zal eerder sluiten. Webshop- bestellingen die worden geplaatst vóór donderdag 12 februari a.s. 17:00 uur zullen nog op de gebruikelijke manier door ons worden geleverd. Of kunnen – indien dat bij de bestelling wordt aangegeven – tot en met uiterlijk donderdag 26 februari a.s. bij ons worden afgehaald aan de Houtmolenstraat 23 te Doetinchem.

Omdat we wegens de lopende opheffingsuitverkoop razend druk zijn kan de afhandeling van uw bestelling mogelijk wat langer duren dan u van ons gewend bent. Maar geleverd wordt er zeker.

Het is helaas nu echt bijna zover: na 63 jaar sluiten wij per 1 maart a.s. Ons bereiken ontzettend veel reacties en vragen als “Super jammer dat jullie stoppen” en “Kunnen we in de toekomst nog ergens anders terecht voor artikelen die we altijd bij jullie bestellen?”

Welnu, ondanks dat KWD Sport B.V. binnenkort haar activiteiten beëindigt hebben we toch ook goed nieuws voor onze klanten. De KWD-artikelen blijven leverbaar! De resterende voorraad van ons eigen KWD-merk wordt overgenomen door MDSport uit Apeldoorn en zij zullen het KWD-assortiment ook voortzetten. Inclusief alle KWD-sportmaterialen en service-artikelen als nethaken etc. Dus binnenkort kunt u daar uw bestelling plaatsen. Wilt u op de hoogte blijven van hoe, wat en wanneer dan is het handig om u nu al te abonneren op de MDSport-nieuwsbrief zodat zij u daarover kunnen informeren. Inschrijven voor de nieuwsbrief kan onderdaan op de homepage van hun website www.MDSport.nl.

Ons rest nu niets anders dan ál onze klanten hartelijk te danken voor het in ons gestelde vertrouwen. We kijken met pijn in ons hart maar toch ook met trots terug op de achterliggende jaren. En we zijn bovendien bijzonder blij dat het KWD-merk blijft bestaan!

Vriendelijke groet,

namens het team van KWD Sport
M.H. Siebelink, Directeur